prosinec 2020

Eva Parobková

fotbal-muži A:

06.05.17 zapsal: čk

St.Smolivec - Losiná 0:2 (0:2)

Do Smolivce jsme vyrazili nezvykle s podporou fanoušků autobusem (asi po pár letech). Počasí minulých dnů bylo dost deštivé a rozvodněné brdské potoky naznačovaly, že na hřišti bude ještě vody dost. Voda sice stačila stéct, ale terén byl opravdu hluboký, ale podmínky byly pro oba týmy stejné.

Začalo se pěkně zostra. Hned první minuta přinesla šance na obou stranách. Nevyzpytatelný líný odskok z rozměklého terénu přinášel další nečekané šance. První úspěch ale proměnil v 15.min Ondra Tic, který svým důrazem a rychlostí na obranu domácích platil. Pod tlakem v levé strany poslal dlouhý a vysoký míč na vzdálenou tyč a postavil brankáře Dražana do role statisty. Řada byla na domácích. Dlouhý míč do levého křídla se ztlumil na měkkém terénu a místo aby skončil v autu, objevil se domácí Trhlík tváří v tvář Michalovi Zbiňovi, kterého trefil a další dorážku již mu Michal nedovolil, neboť ho stáhnul k zemi a tak se kopala penalta, kterou ale Michal samotnému Trhlíkovi bravurně vytáhl. Netrvalo ani pět minut a penalta se kopala i na druhé straně. Poté, co si pohyblivý Tomáš Hrach dovolil kličku Dražanovi a rovnal si míč na malém vápně na konečnou dorážku do odkryté branky, pověsil se mu smolivecký brankář na záda. Exekuci s přehledem uklidil Zdeněk Svoboda k levé tyči a vedli jsme již 2:0. Domácí se začali trochu vztekat z nepříznivého vývoje, střelecká nemohoucnost ve vyložených šancích by frustrovala asi každého. Škoda nevyužité hezké kombinace Tic- Hrach - Karl, která vykombinovala domácí obranu a posledně jmenovaný stál opět tváří v tvář Dražanovi, ale netrefil bránu.

Druhá půle již nebyla pro diváka tak aktraktivní, hra se přiostřila a byla často kouskovaná, na trávě zůstala na obou stranách řada zraněných. Tři body jsme na těžkém terénu prostě již ukopali.

Oslava důležitého vítězství se potom přesunula do autobusu a následně i do nepomucké hospody. Byl to opravdu povedený výlet do Brd.