březen 2021

fotbal-muži B:

23.08.15 zapsal: fk

Losiná B - Blovice B 5:2 (1:2)

1. poločas

Prvních pět minut se neslo v režii domácích. Několik šancí však skončilo mimo branky nebo v rukavicích bílovického brankáře. Hosté z Blovic potřebovali k rozjezdu více času, ale postupně začali domácí přehrávat. Vše vyvrcholilo první brankou v síti domácích. Útok po pravé straně blovický útočník zakončil střelou, kterou Jarda Gubiš jen vyrazil před sebe a nikým nekrytí Martin Štětina uklidil míč do branky. Po této brance se i nadále Blovice tlačili před domácí branku a domácí brankář si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Domácí se dlouho nemohli vyrovnat s rychlou a přesnou hrou hostí, naštěstí ve svém středu mají zkušené fotbalisty, kteří ukázali jak na to. Ve 41. minutě doputoval míč od Vlasty Šlaise a Oldy Fremra k nohám Marka Laštovky, který oslavil svůj návrat na trávník vyrovnávací brankou. To však ještě nebyl úplný konec poločasu. Ve chvíli, kdy se domácí již viděli v šatnách přišla nedůraznost na pravé straně obrany, kterou hasil faulem v pokutovém území kapitán domácích a následovala penalta s žlutým bonusem. Tu Aleš Zdvořáček z pomocí tyče proměnil a Blovice šli opět do vedení.

2.poločas

S nástupem do druhého poločasu přišlo dvojí střídání na domácí straně a jak se později ukázalo, bylo rozhodující pro zbytek zápasu. Už po sedmi minutách se do brejku dostal Ondra Tic a po kličce brankáři slavil svůj první gól. Za další tři minuty stejný hráč z pravé strany přihrál Markovi Drahoňovskému a domácí šli poprvé do vedení. Tato branka blovické značně rozhodila a do jejich hry se začali vkrádat nepřesnosti a chyby. Ke všemu byl na hřišti Ondra Tic, s jehož rychlostí si blovická obrana naprosto nevěděla rady. Přišla tak 70. a 84. minuta a v ní i zkompletování hattricku právě pro Ondřeje. A to ještě další šance zůstali nevyužity. Blovice se ve zbývajícím čase snažili, bohužel jim nebylo přáno, zůstalo jen u břevna a tyče.

Nejlepší hráč Losiné:

Tic Ondřej - zápas, který baví. Svou rychlostí nedal blovické obraně šanci zareagovat na jakýkoliv atak. A ve chvíli, kdy míč končí neomylně v brance, zbývá jen zatleskat.

Úvodní zápas s Blovicemi není tím ideálním startem do soutěží. S rychlostí a fotbalovostí blovických hráčů máme většinou problémy a to se v první půlce jasně ukázalo. Naštěstí druhý poločas ukázal, že se hráči Losiné dokáží zvednout a předvést pohlednou hru i s patřičnou porcí branek.