Rozpisy | Reportáže | Odkaz na oficiální stránky soutěže | Soupisky

Žákava - Losiná 3:0 (0:0)
Sdílet

1.B třída sk. B - 10. kolo, 23.10.2010
Sestava: R. Kreuzman - Jambor, Pe. Tančouz, J. Kreuzman (35. M. Veleman), Tafat, Laštovka, Houdek (40. Novotný), Pa. Tančouz, Bodanský, R. Veleman (25. Votípka), O. Fremr.

Do v pořadí již třetího derby utkání celků z jižního Plzeňska v Žákavé vstupoval náš celek s vědomím, že nůžky mezi jeho postavením v tabulce a poklidnými vodami se začínají povážlivě roztahovat, a tak jsme chtěli bodovým ziskem minimálně udržet našeho protivníka ve stejném bodovém odstupu.

Opět jsme měli stejně jako v domácím utkání se Žinkovy dostatečně plnou soupisku a mohli využít plný počet střídání. Že jej však vyčerpáme již během první půle, to nás ani ve snu nenapadlo. Postupně museli vinou zranění opustit hřiště Radek Veleman s podvrtnutým kotníkem, Jarda Kreuzman a Zdeněk Houdek se svalovými potížemi. Místo nich naskočila trojice J. Votípka, P. Novotný, M. Veleman a bylo potřeba přeskládat jednotlivé formace.

V prvním dějství jsme si po vzájemném oťukávání dokázali vytvořit příložitosti ke skórování, postupem času začali hrozit i domácí, ale oba celky držely čisté konto a když bylo nejhůře, vytáhl R. Kreuzman výborný zákrok proti hlavičce domácího stopera z bezprostřední blízkosti po standardní situaci a domácí publikum za naší bránou tak zvedalo ruce tentokrát předčasně. Do kabin se tak šlo po prvních pětačtyřiceti minutách za bezbrankového stavu.

Úvod druhé půle však přinesl vodu na mlýn domácího celku, když se mu podařilo velice záhy skórovat Huňáčkem, který využil centru z pravé strany a hlavou vstřelil první gól zápasu. Vstřelená branka domácí povzbudila a tak trochu posadila na koně, trvalo dobrých deset minut, než se nám podařilo tuto euforii zpacifikovat a začít se snažit o vyrovnání. Vlastními chybami jsme však naklonili misky vah utkání ještě níže v náš neprospěch. Po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště podnikli domácí rychlý kontr, v jehož finále postupoval na Kreuzmana Drohobetskyý, mazácky jej přeloboval a zvýšil na 2:0. Od této chvíle to byla z naší strany již spíše křeč, byť kolem 80. min se ocitli v superšancích M. Bodanský, ale jeho přízemní ránu domácí Lang na brankové čáře bravurně nohama vyrazil a posléze O. Fremr, který však ze sedmi metrů poslal balon pánubohu do oken. Razítkem na zasloužené vítězství Žákavé byla druhá branka jejího kapitána Drohobetskyho, který využil dalšího brejku do naší odkryté obrany a pečetil na konečných 3:0.

Příští týden hostíme doma aktuálního souseda v tabulce Dlouhou Ves, jež nasbírala doposud o dva body méně než náš celek a i chabý matematik si dovede spočítat, oč tu běží.

E-mail: info@sokollosina.cz

webhosting: hostitel: FORPSI
admin: František Karl programming: Čestmír Kašpar