Oldřich Fremr

(zodpovědný redaktor: )

13.08.11 zapsal: fk

80. výročí založení oddílu kopané v Losiné

Motto: "Oslava kopané fotbalem"

Bylo to někdy na Sv. Annu, asi pět minut po třetí hodině odpolední ruku 1931, kdy se v Losiné poprvé "organizovaně" koplo do kožené mičudy a tím začal v této obci fenomém s názvem soutěžní fotbal. V sobotu 13.8.2011 jsme na místním fotbalovém hřišti oslavili již 80. výročí této události.
Úvodní část losinských oslav patřila hráčům "B" týmu, kteří se v přípravném přátelském utkání střetli s fotbalisty z Letin. Šťastnějšími po odehrání 90-ti minut byli hosté z Letin, kteří zvítězili 3:1 (0:1).
Oficiální zahájení oslav se zhostil p. František Dvořák, který přivítal zástupce obce a spřátelených spolků, nezapomněl na členy a příznivce Sokolu ani na nepostradatelné sponzory. Ve svém projevu vtipně glosoval 80 let fotbalového života v Losiné a závěrem pozval na pódium a společně s prezidentem fotbalového oddílu p. Zdeňkem Houdkem předal vybraným osobnostem malou pozornost ve formě klubové čepice.
V tu chvíli se již na trávníku připravovali naši nejmenší fotbalisté k zápasu se svými rodiči a trénery. Všichni přítomní tak mohli shlédnout nesmlouvavou bitvu, která vyustila až do penaltového rozstřelu. V něm obstáli naši malý fotbalisté a odcházeli tak z trávníku s výhrou 6:5.
A byl před námi samotný vrchol oslav založení fotbalu v Losiné - zápas "A" týmu Losiné s fotbalisty z Předenic. Následujících 90 minut přineslo zajímavý a napínavý zápas a výtěznou tečku domácích v poměru 2:1.
Tím byla ukončena sportovní část oslav a na přítomné čekalo pokračování v podobě společenské časti s hudbou, tancem, jídlem a pitím. Fotbalový výbor děkuje všem příznivcům za podporu fotbalu a pevně věří, že v nadcházejících podzimních soutěžních utkání se s nimi opět potká na losinském hřišti.

Losiná "B" - Letiny "B" 1:3 (0:1)

Mádr Tomáš - Baumruk Drahomír, Královec Josef, Matejov Martin

Losiná: Michálek M., Mádr T., Matulka D., Šlais J., Tomrdle M., Mádr R., Šlais V., Jánský T., Topinka V., Drahoňovský M., Štěpánovský M., Valeš J., Kašpar Z., Velíšek Č.
Letiny: Lukeš Z., Juráš P., Baxa M., Pikhart T., Brašna P., Pikhart V., Krist T., Královec J., Hajšman K., Matejov M., Baumruk D., Fornous P., Kasl L., Hraběta Z., Peřinka V.

Losiná "přípravka" - Losiná "rodiče" 6:5 (pokutové kopy 2:0)

Homulka Jakub 2x, Kašpar Jakub, Malý Pavel, Koucký Milan - Kašpar Zdeněk 3x, Fremr Jan, Kasl Václav, pokutové kopy - Sládek Martin, Nekola Radek

Losiná "A" - Předenice "A" 2:1 (1:0)

Veleman Radek, Votípka Jan - Zelenka Michal

Losiná: Kreuznam R., Houdek Z., Karl T., Jambor P., Brejcha V., Tančouz Pe., Laštovka M., Veleman R., Votípka J., Fremr O., Tančouz Pa., Kašpar J., Drahoňovský M., Matulka D.
Předenice: Šatra M., Kasl D., Zelenka M., Jirák R., Mzška M., Klus O., Uchytil P., Mašek K., Vaněk P., Přibáň M., Procházka D., Kunštajn B. Motejzlík Č.

Fotografie z turnaje: 80. LET FOTBALU 2011